Producenci

Jak długo oswaja się świnka morska? Zobacz, jak wygląda udany proces adaptacji!

Jak długo oswaja się świnka morska? Zobacz, jak wygląda udany proces adaptacji!

W Twoim domu pojawiła się świnka morska i nie wiesz, co dalej? Oswajanie jej nie będzie trudne – kawie domowe są bardzo towarzyskie i bez problemu odnajdują się w domu. Zmiana miejsca to jednak dla tego zwierzątka duże wyzwanie. Co możesz zrobić, żeby pomóc mu w adaptacji? Jak długo oswaja się świnkę morską? Sprawdź, jak przekonać do siebie swojego pupila!

Jak oswoić świnkę morską?

Na początku świnka morska musi przyzwyczaić się do nowej klatki. Przez kilka pierwszych dni nie wyciągaj jej z klatki i nie bierz na ręce.Niech Twój zwierzak wyjdzie sam, nic na siłę. To dość płochliwe i delikatne zwierzęta. Ustaw klatkę tak, by świnka widziała całe otoczenie i możliwie najczęściej słyszała Twój głos. Dopóki świnka chowa się przed Tobą, kiedy widzi, jak podchodzisz do klatki, ogranicz się tylko do sprzątania na bieżąco i karmienia jej. Dopiero gdy widzisz, że pupil nie boi się Twojej obecności, możesz otworzyć klatkę i pogłaskać zwierzaka. Ale nie tak szybko! Najlepiej mieć smakołyk, żeby śwince kojarzyło się, że razem z Twoją obecnością, spotyka ją coś miłego. W naszym sklepie znajdziesz ogrom przysmaków, które pomogą Tobie i śwince przejść przez proces oswajania bezstresowo! Powtarzaj tę czynność kilka dni. Pozwól zwierzakowi zapoznać się z Twoim zapachem i upewnić się, że nie grozi mu nic złego. Twoja świnka morska daje się swobodnie głaskać i je Ci z ręki? Pora na kolejny krok! Możesz spróbować powoli wyciągnąć swojego pupila z klatki, choć najlepiej, by świnka sama z niej wychodziła, by nie naruszać jej terytorium. Jeżeli koniecznie chcesz wyjąć świnkę lub z jakiegoś powodu musisz to zrobić (np. wizyta u weterynarza), rób to ostrożnie, żeby zwierzę nie przestraszyło się. Delikatnie głaszcz swoją świnkę i oczywiście zachęcaj ją do aktywności smakołykami!

Jak długo oswaja się świnka morska?

Gwarancją udanej adaptacji kawii domowej w nowym otoczeniu jest Twoja cierpliwość, aczkolwiek dużo zależy też od usposobienia Twojego pupila.. Stopniowe przyzwyczajanie zwierzaka do siebie jest jedyną drogą, która zapewni mu bezpieczeństwo i uwolni od stresu związanego ze zmianą miejsca. Jak długo oswaja się świnka morska? W dużej mierze zależy to od jej indywidualnego charakteru. Adaptacja może potrwać kilka dni, ale czasem też kilka miesięcy. Jedno jest pewne – potrzebna jest Twoja miłość i spokojne podejście do Waszej relacji.

Mamy dla Ciebie radę – nie przyspieszaj tego procesu. Biorąc pod opiekę świnkę morską, na pewno chcesz bardzo szybko ją przytulić i okazać miłość. Bądź cierpliwy i pamiętaj, że oswajanie to dla zwierzaka dość trudny proces.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl