Producenci

Siano dla królika

Siano dla królika jako kluczowy składnik w jego codziennej diecie

Siano dla królika jest podstawowym elementem, który gwarantuje prawidłowy rozwój zwierzakowi. Odpowiada ono za prawidłowe ścieranie zębów, a także wspomaga pracę jelit. Siano w diecie królika powinno stanowić ok. 80%, a pozostałe 20% należy podzielić pomiędzy gałązki, przysmaki, zioła i karmę.

Wybierając siano z naszego sklepu, masz gwarancję najwyższej jakości. Siano dostępne u nas pochodzi tylko od sprawdzonych dostawców, którzy uprawiają je na terenach położonych z dala od dróg.

Wysokogatunkowe siano dla Twojego królika – dostarcz pupilowi wszystko to, co najlepsze

W trosce o dobro Twojego pupila udostępniamy Ci wyłącznie starannie wyselekcjonowane siano dedykowane królikom. W rezultacie produkty, które zakupisz w tym miejscu, nie tylko pozwolą Ci zaspokoić potrzeby pupila. Dzięki bardzo wysokiej jakości zapewnią mu także zdrowe i długie życie. Asortyment składa się z naturalnego, zielonego i bardzo aromatycznego siana. To właśnie dlatego jest ono tak chętnie zjadane przez króliki.

Co więcej, nasze produkty pochodzą z naturalnego zbioru. Jest on wolny od chemicznych i sztucznych dodatków. Zapewniamy również ich odpowiednie przechowywanie. Siano nie traci więc swoich cennych właściwości odżywczych, a także pozbawione jest pleśni i śladów zaparzenia. W ofercie znalazł się także worek na siano, abyś mógł dalej należycie troszczyć się o składowane pokarmy dla swojego królika. Jeśli więc chcesz podarować mu wszystko to, co najlepsze, to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dlaczego siano stanowi niezbędny element diety królika?

Pomimo szerokiego dostępu do gotowych karm i granulatów dla królika, to właśnie siano stanowi podstawowy składnik w jego diecie. Wynika to z funkcjonowania układu pokarmowego tych zwierząt. Ze względu na swoją specyfikę wymaga on dużej ilości włókna pokarmowego. Siano idealnie wpisuje się w te potrzeby. Pozwala na utrzymanie równowagi flory jelitowej i wiążący się z tym prawidłowy przebieg procesów trawiennych.

Surowe włókno w nim zawarte skutecznie wspomaga perystaltykę jelit, której odpowiedni poziom jest bardzo ważny, by zapobiegać zatorom.

 Długie źdźbła siana, wspomagają naturalny proces ścierania zębów, które niestety w przypadku zajęczaków rosną przez całe życie. Regularne podawanie siana przeciwdziała więc ich nadmiernemu wydłużeniu i pozwala zachować je w zdrowiu. Stanowi ono zatem bardzo cenny składnik w diecie królika, nie tylko zaspokajając głód, ale też troszcząc się o jego zdrowie. Z tego względu powinieneś je serwować codziennie, a co więcej, zapewniać przy tym jego nieograniczony dostęp.Tak samo jak do świeżej i czystej wody, którą należy wymieniać chociaż raz dziennie.

Zadbaj o urozmaicenie diety swojego królika poprzez różnorodne rodzaje siana

W przygotowanej kategorii umieściliśmy różne rodzaje siana, jego kompozycje oraz opakowania. Dzięki temu możesz dobrać wariant do preferencji i potrzeb swojego królika. Jednocześnie szeroki wybór pozwoli Ci przyczynić się do urozmaicenia jego diety.

W prezentowanym dziale znajdziesz siano naturalne, z dodatkami, tymotkowe, jarnicki, dla niejadków czy też szuwary. Równocześnie natrafisz też na różnorodne mieszanki z dodatkiem roślin łąkowych i innych. W asortymencie znalazło się m.in. siano jarnickie z koniczyną, a także listkami malin, mięty i truskawki oraz siano Uszatkowe Rady z topinamburem, nagietkiem, warzywami lub ziołowe.

Niezależnie od wybranego wariantu możesz mieć jednak pewność, że otrzymujesz produkt bazujący na wartościowych gatunkach traw i nienawożonych chemicznie uprawach. Zapewnia on więc wiele składników odżywczych, gwarantując zdrowie i dobre samopoczucie Twojego zajęczaka. Mamy także coś specjalnego, czyli sianko dla niejadków, bazujące na suszonej w suszrni tymotce, ciętej na krótkie fragmenty, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie miseczki pupila, który ma trudności z jedzeniem tradycyjnego siana, z długimi fragmentami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl