Producenci

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Świnka morska to urocze zwierzątko z rodziny gryzoni, które szybko skradnie Ci serce, jeśli postanowisz wybrać je na swojego pupila. Przed zakupem zwierzątka powinieneś jednak najpierw wybrać i odpowiednio urządzić dla niego klatkę. Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej, by zapewnić jej najlepsze warunki do życia? Czytaj dalej, a wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej? O tym warto pamiętać

Podczas zakupów przede wszystkim zwróć uwagę na wymiary klatki. Specjaliści twierdzą, że świnka morska jako zwierzę stadne nie powinna przebywać sama i polecają zaopiekować się co najmniej dwoma świnkami. Decydując się na ten krok, będziesz potrzebować klatki nie mniejszej niż 120x60cm, niezależnie od płci świnek. Ważnym elementem, o którym powinieneś pamiętać podczas urządzania klatki dla świnki morskiej, są odpowiednie akcesoria. Wybierz te wykonane z produktów najwyższej jakości, które nie zawierają toksycznych substancji. Dzięki temu nie wpłyną one negatywnie na zdrowie zwierząt. Pamiętaj również o wyłożeniu dna klatki ściółką neutralizującą zapachy – dzięki temu zadbasz o higienę w klatce świnki. Na dno klatki możesz użyć trocin ewentualnie żwirku naturalnego (drewniany, słomiany, celulozowy, kukurydziany), a na niego vetbed lub matę łazienkową. Unikaj dodatków, które mogłyby zrobić krzywdę Twojemu pupilowi – wysokie podesty, wystające nitki czy gwoździe lub nieobrobione drewno mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zwierzęcia.

Klatka dla świnki morskiej – jakie akcesoria wybrać?

Wśród podstawowych dodatków do klatki tych zwierzątek należy wymienić miski, poidełka i paśniki. To w końcu w nich Twoja świnka morska będzie dostawała jedzenie i picie – gwarantujemy, że będą to dla niej najważniejsze akcesoria w całej klatce. Miseczki nie powinny być wykonane z plastiku – ten materiał jest po prostu za lekki i naczynie z jedzeniem może się przewrócić, a dodatkowo świnka może to obgryzać. Najlepiej jest wybrać miskę ceramiczną, którą możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu. W misce możesz podawać także i wodę, ale poidełko również będzie odpowiednie. Wybór paśnika, w którym Twoja świnka morska będzie dostawać siano, zależy wyłącznie od Twoich upodobań. W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór paśników do klatki świnki morskiej – od prostych plastikowych, po metalowe i okrągłe, a także materiałowe.

Ważnym elementem wyposażenia klatki świnki morskiej jest również odpowiednie legowisko albo domek, w którym Twoje zwierzątko będzie mogło odpocząć. Urządzając klatkę dla świnki morskiej, nie zapomnij też o zabawkach – ziołowe tunele, drewniane mostki, wiklinowe kule i naturalne gryzaki z pewnością ucieszą małego pupila. Dobrym pomysłem będą też zabawki aktywizujące umysł i spryt zwierzaka, takie jak kule smakule czy rolki na przysmaki.

Decydując się na zakup lub adopcję świnki morskiej, bierzesz na siebie wielką odpowiedzialność. Od Ciebie będzie zależeć zdrowie, życie i szczęście tego małego stworzenia. Przed przygarnięciem zwierzątka dobrze zastanów się, czy dasz radę sprostać opiece nad pupilem (w tym przypadku nad minimum dwoma) i czy masz do tego możliwości. Przygotuj się na przyjęcie nowego domownika, kompletując wyprawkę i czytając poradniki na temat pielęgnacji zwierzątka. Pamiętaj, że opieka nad jedną świnką czy dwoma niewiele się różni, za to samotna świnka będzie żyła nieszczęśliwie i może częściej chorować. Aby uniknąć niepotrzebnego rozmnażania, wybieraj świnki tej samej płci lub gdy chcesz mieć samca i samicę, to wykastruj jedno z nich, bo to da gwarancję, że za jakiś czas nie pojawi się kinder niespodzianka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl