Ecocid S 50g Proszek do dezynfekcji

Dostępność: brak towaru
Cena: 12,99 zł 12.99
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 4F58-824BD

Opis

Proszek rozpuszczalny w wodzie przeznaczony do dezynfekcji.
 
  • Preparat biobójczy do stosowania w medycynie weterynaryjnej
  • Preparat do dezynfekcji systemów wody pitnej przeznaczonych dla zwierząt
  • Preparat dezynfekcyjny do stosowania w przemyśle spożywczym i paszowym


Ecocid S jest preparatem dezynfekcyjnym wykazującym aktywność przeciwko wirusom. Posiada również właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze w stosunku do Candida albicans. Dzięki szerokiemu spektrum działania biobójczego preparat może być używany w:
  • medycynie weterynaryjnej: (gabinety, kliniki, laboratoria weterynaryjne) do dezynfekcji powierzchni, wyposażenia, pojemników, naczyń szklanych, instrumentów itp.,
  • hodowli zwierząt: do dezynfekcji wszelkich powierzchni i wyposażenia używanego do przygotowywania karmy, jak również w stajniach, oborach, schroniskach dla psów, wszelkich klatkach dla zwierząt, ulach, lub w innych pomieszczeniach gdzie trzymane są zwierzęta,
  • inne miejsca zastosowania: do dezynfekcji środków transportu dla zwierząt, powierzchni i sprzętu 

Ecocid S jako roztwór aktywny jest stosowany w postaci aerozolu, rozpylania, zamgławiania lub kąpieli np. kopyt, a także do stosowania na wszelkich barierach dezynfekcyjnych – np. maty.

Do ogólnej dezynfekcji uprzednio oczyszczonej powierzchni i wyposażenia należy przygotować 1 % roztwór Ecocid S. W tym celu należy rozpuścić zawartość 50 g opakowania w 5 litrach wody. Polecane jest użycie letniej wody w celu szybszego rozmieszania preparatu.


Sposób użycia:
Dezynfekcja zasadnicza: 
1 : 100 (1%) Przygotowany roztwór rozpylić na uprzednio oczyszczoną, przeznaczoną do dezynfekcji powierzchnię za pomocą niskociśnieniowych lub innych mechanicznych spryskiwaczy w dawce 300 ml/m2 . Po 30 do 60 minut lub po wyschnięciu powierzchni wprowadzić zwierzęta

Czyszczenie i dezynfekcja urządzeń na fermach, w pomieszczeniach przeznaczonych dla zwierząt lub do przygotowania karmy:
1 : 200 – 1 : 33 (0,5% do 3%) zależnie od stopnia zabrudzenia. Powierzchnię urządzeń czyścić i dezynfekować nanosząc roztwór roboczy poprzez rozpylenie go niskociśnieniowym lub innym mechanicznym spryskiwaczem w dawce 300ml/m2 . Po 15-60 minutach, zależnie od poziomu zabrudzenia spłukać czystą wodą.

Czyszczenie systemu wody pitnej Dezynfekcja i czyszczenie zasadnicze:
1: 200 (0,5%) Należy napełnić zbiornik wodą i dodać roztwór roboczy preparatu. Po 60 minutach cały system dokładnie przepłukać czystą wodą.

Kontynuacja czyszczenia systemu wody pitnej:
1 : 1000 (0,1%) Wymieszać właściwą ilość preparatu Ecocid S z wodą znajdującą się w zbiorniku lub przygotować roztwór roboczy i przepuścić przez cały system używając urządzenia automatycznie dozującego.

Dezynfekcja przez maty dezynfekcyjne dla samochodów lub do butów, oraz przez kąpiele kopyt:
1 : 100 (1%) Stosować nasączone maty dezynfekcyjne lub płyn w wannach do dezynfekcji kopyt przez 4 dni lub do czasu zbytniego zabrudzenia roztworu.

Dezynfekcja metodą rozpylania Rozpylanie preparatu w celu zredukowania przenoszenia się infekcji w okresie wybuchu choroby (szczególnie układu oddechowego):
1 : 200 (0,5%) Dezynfekować poprzez rozpylanie za pomocą spryskiwaczy ciśnieniowych lub innych spryskiwaczy przenośnych w dawce 1 l/ 10m2 powierzchni podłogi.

Zamgławianie na zimno:
1 : 100 (1%) Zamgławiać puste pomieszczenia za pomocą zamgławiacza w dawce 1 l/10m2 powierzchni podłogi i pozostawić by mgła działała przez 30 min. Przed wprowadzeniem zwierząt należy przeprowadzić wentylację pomieszczeń przez 30 do 60 minut.

Zamgławianie na gorąco:
1 : 25 (4%) Najpierw zmieszać 15 części nośnika - „zawieszacza mgły” z 85 częściami wody. Następnie do powstałego roztworu dodać preparat Ecocid S. Tak powstałym roztworem roboczym zamgławiać używając specjalnego zamgławiacza, w dawce 1 l/40m2 powierzchni podłogi i pozostawić by mgła działała przez 30 do 60 min. Przed wprowadzeniem zwierząt należy przeprowadzić wentylację pomieszczeń przez 30 do 60 minut.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu. Produkt nie jest przeznaczony do konsumpcji. 
Należy używać ochronnej odzieży, obuwia, okularów, masek i rękawic.
Sprzęt wykorzystywany do dezynfekcji należy wypłukać dużą ilością wody.
Preparat nie sprawdzi się w walce z kokcydiami. Do tego lepiej użyć roztwór na bazie podchlorynu sodu np. domestos
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl