Producenci

5 pomysłów na prezent dla królika

5 pomysłów na prezent dla królika

Króliki w większości przypadków wyznają wiarę w jedynego, prawdziwego boga - Bananka. Część z nich oczywiście jest ateistami i nie przywiązuje wagi do zbliżających się Świąt, ale mimo wszystko, nawet i tym małym bezbożnikom należy się drobny prezent, z którego zapewne się ucieszą! No bo kto nie lubi prezentów, prawda? :) 

 

Tak więc, na co warto zwracać uwagę przy wyborze prezentu dla królika? Przede wszystkim na SKŁAD. Nie rób odstępstw od zdrowej diety, bo Twój królik może to odchorować, a przecież na pewno zależy Ci na tym, by prezent był udany, a nie, by zakończył się nieprzyjemną wizytą u weterynarza.

 

Ciekawym pomysłem na święta dla króliczka jest przygotowanie dla niego boxu z ulubionymi ziołami i przysmakami. Gdybym miała skomponować taki box dla swoich królików, to umieściłabym w nim: babkę lancetowatą, mniszka lekarskiego, korzeń topinamburu, płatki grochukorzeń mniszka, liść porzeczki, a także ich ulubione sianko. Box zawierający ich ulubione zioła i przysmaki będzie super wyborem, bo przynajmniej wiesz, że Twój zwierzak zje to, co lubi najbardziej. Lubianymi przez króliki przysmakami, o trochę bardziej ciekawym wyglądzie, który może być chętniej wybierany na prezent, są produkty od firmy Ham-Stake, które bazują na naturalnych i zdrowych składnikach. Idealnym prezentem będzie też bela z siana firmy Trixie, którą chętnie schrupie każdy sianożerca, a do nich właśnie zaliczamy króliczki. Na prezent, dobrze sprawdzą się też kule wiklinowe i gałązki, dzięki którym królik może ścierać sobie ząbki. 

 

Drugą opcją na fajny i praktyczny prezent dla królika jest zakup większej klatki lub kojca, który zapewni króliczkowi większą możliwość ruchu. Pamiętaj, że dla królika im większe lokum, tym lepsze, dlatego każda zmiana, która wiąże się ze zwiększeniem powierzchni życiowej Twojego pupila, będzie korzystna dla jego zdrowia i samopoczucia. Popularnym i przystępnym cenowo wyborem, są kojce, które możesz dowolnie ustawić w pokoju i złożyć, gdy będzie to konieczne. Z klatką będzie nieco trudniej, bo jej dno zajmuje sporo miejsca, ale jeżeli preferujesz klatki, to również będzie dobry wybór. 

 

Innym pomysłem na prezent dla króliczka, który może okazać się strzałem w 10, jest wymiana jego dotychczasowych akcesoriów, które wraz z czasem użytkowania lubią się zużywać. Możesz kupić swojemu pupilowy nowy paśnik, kuwetę czy komplet miseczek.

 

Czwartą opcją na prezent, są zabawki aktywizujące królika i pozwalające mu rozwijać swoje naturalne zachowania. Do zabawek aktywizujących królika zaliczyć można kulę smakulę, do której wrzuca się ulubione przysmaki zwierzaka, a on, aby je wydostać, musi turlać kulę. Na podobnej zasadzie działa rolka na przysmaki, którą królik musi wprawić w ruch, by wypadły z niej smakołyki. Te zabawki sprawiają zwierzakowi przyjemność, ale także ćwiczą jego umysł. 

 

Ostatnią i moim zdaniem NAJLEPSZĄ opcją na prezent dla królika, jest sprawienie mu towarzystwa swojego gatunku. Króliki są zwierzętami stadnymi i do pełni szczęścia konieczne jest zapewnienie towarzystwo drugiego królika. Decydując się na opcję powiększenia stada, miej na uwadze, by wybierać z dobrych źródeł. Nie wpieraj pseudhohodowli, w których nie liczy się królik, tylko pieniądze. Gdzie matka rodzi miot za miotem, a maluchy są traktowane jak żywe banknoty, którym nawet "hodowca" nie jest w stanie zapewnić życia w czystych warunkach. Wybierz królika z miejsca, gdzie hodowca wkłada całą swoją wiedzę i serce w to, by każdy miot był przemyślany, dobrze zaopiekowany i wydawany w odpowiednim wieku do nowego domu. Inną, dobrą opcją, na pozyskanie królika, jest też adopcja z fundacji czy od osoby prywatnej. Nie martw się, jeżeli do wydania jest królik dorosły. Te również potrafią w piękny sposób okazać miłość i są nie mniej towarzyskie od króliczków, które zostały kupione jako maluchy. 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl