Producenci

Jak bawić się z królikiem? Zadbaj o komfort zwierzaka!

Jak bawić się z królikiem? Zadbaj o komfort zwierzaka!

Króliki to zwierzęta idealne dla spokojnych osób. Są łagodne, o ile nie nadużywasz ich cierpliwości :) Zazwyczaj lubią towarzystwo ludzi, ale najlepiej czują się w towarzystwie swojego gatunku. Niektóre z nich lgną do człowieka, ale bywa, że króliki unikają swojego opiekuna, bo nie czują się na tyle pewnie, by inicjować kontakt. Pozornie króliki sprawiają mniej kłopotów niż psy i koty, bo nie trzeba z nimi wychodzić, jednak nie oznacza to, że są łatwymi czy nudnymi zwierzętami. Można się z nimi bawić tak samo, jak z innymi zwierzakami. Są jednak delikatne i należy uważać, aby w trakcie zabawy nie wyrządzić im krzywdy. Z poniższego tekstu dowiesz się jak bawić się z królikiem, aby zwierzę również odebrało to jako coś pozytywnego.

Dlaczego zabawa z królikiem jest ważna?

Króliki to zwierzęta, które wymagają dużo przestrzeni i, w miarę możliwości, kontaktu z naturą. Warunki domowe sprawiają, że na ogół trzyma się je w klatkach. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby każdego dnia zapewnić im odrobinę ruchu. Każde opuszczenie klatki jest dla nich bardzo dobrą okazją do aktywności. Odpowiednia opieka nad królikami może im zapewnić długie i szczęśliwe życie. Dodatkowa zabawa sprawi, że zwierzęta uzyskają pozytywne bodźce, które spowodują, że będą spokojniejsze, mniej znudzone, a co za tym idzie - zmniejszają się szanse na szukanie sobie zajęć w postaci np. podgryzania ścian czy mebli.

Jak bawić się z królikiem?

Prawidłowa opieka nad zwierzakiem jest bardzo ważna dla jego komfortu i bezpieczeństwa. Jak bawić się z królikiem, aby nie była to dla niego udręka? Przede wszystkim zacznij powoli. Jeśli jest to nowy członek Twojej rodziny, powinieneś zyskać jego zaufanie. W innym przypadku zwierzę nie będzie chciało nawiązać z Tobą żadnego kontaktu. Jak to zrobić? Na początek możesz spróbować delikatnie głaskać futrzaka tak, aby go nie spłoszyć i zachęcać smakołykami. Rób to najlepiej w pozycji leżącej lub półleżącej, by nie przytłaczać królika swoją wielkością. Istotne jest również regularne wypuszczanie go z klatkina minimum 4h, a także w miarę możliwości zapewnienie towarzystwa drugiego królika (nigdy na chwilę!). Króliki łączymy na stałę, nie robimy spotkań królików tak jak np. można robić z psami.

Gdy Twój królik będzie miał zapewnione wszystkie te udogodnienia, na pewno prędzej czy później Ci zaufa. Dopiero wtedy możesz spróbować się z nim bawić. Pamiętaj jednak, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów, które mogą wyrządzić zwierzakowi krzywdę.

Zainwestuj w akcesoria

Jeśli chcesz bawić się ze swoim królikiem, aby było to pożyteczne dla jego zdrowia, zainwestuj w różnego rodzaju akcesoria. Piłki, tory przeszkód (np. wiklinowe tunele) i gryzaki sprawią, że Twój ulubieniec będzie w dobrej formie i będzie się odpowiednio rozwijał. Oprócz tego, na drewnianych zabawkach królik może ścierać sobie ząbki. Pamiętaj, że rosną one całe życie, dlatego tak ważne jest wplatanie w zabawy elementów drewnianych. W naszym e-sklepie możesz znaleźć niezbędne wyposażenie dla zwierzaka, w atrakcyjnej cenie. Przykładowo, za Kulę Smakulę Trixie zapłacisz niecałe 13 złotych. Jest to nieduży wydatek, zważywszy na pozytywny wpływ, jaki ma na królika. Zwierzę otrzyma różne smakołyki, które będzie musiało uprzednio wydostać z zabawki. Na pewno będzie to dla niego dobre ćwiczenie. Oprócz kuli na smakołyki, znajdziesz w naszym sklepie w kategorii “ZABAWKI” także inne ciekawe umilacze czasu.

Nie stresuj swojego królika!

Najważniejszą kwestią podczas zabawy z królikiem jest uniknięcie sytuacji, gdy zwierzę się stresuje. Nie zmuszaj go do żadnej aktywności, jeśli nie do końca Ci ufa lub jest zmęczone. Taka zabawa okaże się dla niego nieprzyjemnym obowiązkiem, co w efekcie może doprowadzić do tego, że będzie agresywny wobec Ciebie. Zabawa na siłę, to nie zabawa. Jeśli chcesz, aby zabawa była udana, wybierz taki czas, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego królika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl