Producenci
Promocje
VITA HERBAL DUO SNACK ŁĄKA ZIOŁOWA DLA ŚWINKI+ SIANKO 800g
VITA HERBAL DUO SNACK ŁĄKA ZIOŁOWA DLA ŚWINKI+ SIANKO 800g

21,99 zł

Cena regularna: 25,99 zł

Najniższa cena: 25,99 zł
szt.
Codzienna rutyna z moimi królikami
Codzienna rutyna z moimi królikami

Każdy opiekun jakiegokolwiek zwierzaka, ma codzienną listę obowiązków, którą powinien sumiennie wypełniać. W przypadku królików, skupia się ona głównie na utrzymaniu porządku i zapewnieniu odpowiedniej diety. Chcesz wiedzieć, jaka jest moja codzienna rutyna przy 3 królikach? To zachęcam do przeczytania dalszej części wpisu.

czytaj całość »
TOP 5 prezentów dla królika na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA!
TOP 5 prezentów dla królika na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA !

Króliki to bez wątpienia cudowne zwierzęta, które dzięki swojemu usposobieniu i uroczemu wyglądowi, stają się bliską sercu częścią rodziny. Wielu opiekunów traktuje je na równi z innymi domownikami, dzięki czemu w Święta Bożego Narodzenia te małe zajęczaki, mają szansę na znalezienie prezentu pod choinką.
Jesteś ciekawy/-a, jakie prezenty możesz dać swojemu uszatemu pupilowi? 


Sprawdź 5 propozycji, które dla Ciebie przygotowałam

czytaj całość »
Jak przechowywać zioła i siano dla królików?
Jak przechowywać zioła i siano dla królików?

Odwieczne pytanie posiadaczy królików (a także innych zwierząt żywiących się sianem i ziołami) brzmi: Jak przetrzymywać siano i zioła, by było to jak najlepsze dla jakości? Jednak drugie pytanie to zazwyczaj: Jak przechowywać siano i zioła, by nie było z nich moli (albo innych nieproszonych gości)?

Nie jest to łatwe zadanie, pogodzić te dwie kwestie, dlatego opiszę moje propozycje na przechowywanie pokarmów dla królików i gryzoni, z których korzystałam i fajnie mi się sprawdzały. 

czytaj całość »
Co je świnka morska? Jak zapewnić jej zbilansowaną dietę?
Co je świnka morska? Jak zapewnić jej zbilansowaną dietę?

Żywienie świnki morskiej (kawii domowej) nie należy do szczególnie skomplikowanych, o ile trzymamy się wytycznych, które sugerują hodowcy i weterynarze. Dieta świnki powinna być prosta, naturalna i bogata we włókno. Warto byś poznał podstawowe zasady, aby Twój pupil mógł cieszyć się dobrym zdrowiem i odpowiednio zbilansowaną dietą. Koniecznie powinieneś unikać produktów zakazanych, aby nie zaszkodzić swojemu pupilowi. Podpowiadamy, co je świnka morska, a co jest kategorycznie zabronione!

czytaj całość »
Jak bawić się z królikiem? Zadbaj o komfort zwierzaka!
Jak bawić się z królikiem? Zadbaj o komfort zwierzaka!

Króliki to zwierzęta idealne dla spokojnych osób. Są łagodne, o ile nie nadużywasz ich cierpliwości :) Zazwyczaj lubią towarzystwo ludzi, ale najlepiej czują się w towarzystwie swojego gatunku. Niektóre z nich lgną do człowieka, ale bywa, że króliki unikają swojego opiekuna, bo nie czują się na tyle pewnie, by inicjować kontakt. Pozornie króliki sprawiają mniej kłopotów niż psy i koty, bo nie trzeba z nimi wychodzić, jednak nie oznacza to, że są łatwymi czy nudnymi zwierzętami. Można się z nimi bawić tak samo, jak z innymi zwierzakami. Są jednak delikatne i należy uważać, aby w trakcie zabawy nie wyrządzić im krzywdy. Z poniższego tekstu dowiesz się jak bawić się z królikiem, aby zwierzę również odebrało to jako coś pozytywnego.

czytaj całość »
Czy królik musi pić wodę?
Czy królik musi pić wodę?

Pytanie wydaje się banalne, wręcz oczywiste, ale niestety na podstawie moich obserwacji muszę stwierdzić, że nie dla każdego odpowiedź jest oczywista. Zwłaszcza, gdy niektórzy "hodowcy" zalecają, żeby nie podawać wody, bo królik się pochoruje i zachęcają swoich klientów do tego, by podawali królikom jedynie warzywa. Warzywa podawane zbyt młodym królikom mogą powodować biegunki, a te mogą doprowadzić do odwodnienia. Już pomijam fakt, że niewiele jest warzyw, które można podawać często i dużo. Nie każdy królik też toleruje warzywa, więc nie jest to możliwe, by warzywami zastąpić królikowi wodę. 
Woda jest związkiem, bez którego nie ma życia. Jest to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. I tak jak człowiek musi pić wodę, tak samo królik, chomik, świnka morska czy inny zwierzak. 
Oprócz tego, obowiązek zapewnienia wody królikom i innym zwierzętom, gwarantuje Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt:

"Art. 9. 1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody."

oraz " art. 12 ust. 7 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002): § 7.3. Wyposażenie i sprzęt przeznaczone do karmienia i pojenia zwierząt gospodarskich wykonuje się i umieszcza w sposób minimalizujący możliwość zanieczyszczenia paszy lub wody oraz ułatwiający bezkonfliktowy dostęp zwierząt do paszy i wody."

czytaj całość »
Granulat w diecie królika
Granulat w diecie królika

Na samym początku chcę zaznaczyć, że nie jestem od tego, aby doradzać, czy Twój królik ma jeść granulat, czy też nie. Nie jest mi bliska żadna ze skrajności zarówno w temacie podawania granulatu jak i warzyw. Ułożenie diety, niezależnie od gatunku, jest trudnym do zgryzienia orzechem. Warto też mieć na uwadze, że nie ma UNIWERSALNEJ diety. Są pewne bardzo ogólne wytyczne, ale to, jak finalnie będzie wyglądać dieta królika, zależy od dobrej obserwacji przez opiekuna, która przełoży się na odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów do potrzeb pupila. Pamiętaj, że to nie królika dopasowujesz do diety, a dietę do królika.

czytaj całość »
Dieta młodego królika | Uszatkowe Rady
Dieta młodego królika | Uszatkowe Rady

Dieta młodego królika

  

Króliki to typowe, roślinożerne zwierzaki, które mają bardzo duży apetyt – zwłaszcza, gdy są młodziutkie. Nie można jednak dać się zwieść temu apetytowi! Trzeba kontrolować ilość tego, co królik spożywa, bo racjonalna dieta to podstawa zdrowia.

Żywienie młodego królika nieco różni się od żywienia królika dorosłego. Za królika młodego, uważa się zwierzę do ok. 6-10 miesiąca. Dieta bardzo młodego królika powinna jednak być szczególnie różna od diety dorosłego osobnika. Taka diametralna różnica trwa aż do ukończenia 3-4 miesięcy,  bo dopiero w tym czasie można bezpiecznie zacząć wprowadzać świeże produkty do diety.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl