Producenci
Granulat w diecie królika
Granulat w diecie królika

Na samym początku chcę zaznaczyć, że nie jestem od tego, aby doradzać, czy Twój królik ma jeść granulat, czy też nie. Nie jest mi bliska żadna ze skrajności zarówno w temacie podawania granulatu jak i warzyw. Ułożenie diety, niezależnie od gatunku, jest trudnym do zgryzienia orzechem. Warto też mieć na uwadze, że nie ma UNIWERSALNEJ diety. Są pewne bardzo ogólne wytyczne, ale to, jak finalnie będzie wyglądać dieta królika, zależy od dobrej obserwacji przez opiekuna, która przełoży się na odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów do potrzeb pupila. Pamiętaj, że to nie królika dopasowujesz do diety, a dietę do królika.

czytaj całość »
Dieta młodego królika | Uszatkowe Rady
Dieta młodego królika | Uszatkowe Rady

Dieta młodego królika

  

Króliki to typowe, roślinożerne zwierzaki, które mają bardzo duży apetyt – zwłaszcza, gdy są młodziutkie. Nie można jednak dać się zwieść temu apetytowi! Trzeba kontrolować ilość tego, co królik spożywa, bo racjonalna dieta to podstawa zdrowia.

Żywienie młodego królika nieco różni się od żywienia królika dorosłego. Za królika młodego, uważa się zwierzę do ok. 6-10 miesiąca. Dieta bardzo młodego królika powinna jednak być szczególnie różna od diety dorosłego osobnika. Taka diametralna różnica trwa aż do ukończenia 3-4 miesięcy,  bo dopiero w tym czasie można bezpiecznie zacząć wprowadzać świeże produkty do diety.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl